ציוד מסעדות-בנק ציודים

חייגו עכשיו

נייד אבי: 050-6474245
משרד:04-8529293

עמוד ראשי > מגזין בנק ציודים > רשימת הציוד הדרושה להקמת מעדנייה

רשימת הציוד הדרושה להקמת מעדנייה

בימים בהם שבוע העבודה הולך ומתארך והשעות אותן אנו מבלים מחוץ לבית מונעות מרוב האנשים לבשל כל יום, צצות יותר ויותר מעדניות שמספקות מזון איכתי וביתי. לפניכם רשימת ציוד למעוניינים להצטרף לשוק המצליח של המעדניות ולעולם המזון הטרי והאיכותי.

בישראל קיימות היום למעלה מ 500 מעדניות המספקות שירותים לצרכן והמתחרים הבולטים שלהם הם הסופרים שהציגו מעדניות משל עצמם בשנים האחרונות. למרות המחירים להם מסוגלים הסופרים, הסחורה אותה הם מציעים מוגבלת ולא נותנת מענה לדרישות הצרכנים. בין המעדניות קיימות כאלו שעובדות דרך ספקים ואף מעדניות שמייבאות סחורה ייחודית בעצמן. הלקוחות במעדניות משתנים לפי המיקום שלהן והקהל אליו הן פונות. הריבוי בהיצע המעדניות נוצר בעקבות התעדנות הטעם הישראלי והדרישה למוצרי איכות.

הקמת מעדנייה דורשת ציוד מקצועי ותעשייתי על מנת ליעל את השירות ולהאיץ את קצב העבודה. המכונות צריכות לעמוד בתקנים גבוהים ולהתאים לשימוש יום יומי, בעבודה קבועה ולהחזיק לאורך זמן. בחירה נכונה של ציוד כזה יכולה לחסוך הוצאות עתידיות ואף לשרת יותר לקוחות בפרק זמן קצר יותר. ההוצאות לציוד מעדנייה מגיעות לכמה עשרות אלפי שקלים על מנת שמעדנייה תוכל לפעול ולספק שירותים. כמובן שהמוצרים השונים צריכים להתאים לאופי המעדנייה והמוצרים אותם היא תספק. קיימות מעדניות חלביות, בשריות, מעדניות הפונות לקהל ספציפי ועוד מגוון מעדניות העונות על הטעם ההולך ומתפתח של הקהל הישראלי.

פורסות

במעדניות בארץ חשוב להחזיק לפחות שתי פורסות, אחת לנקניקים ואחת לגבינות. הפורסות ניתנות לכיוון לעוביים שונים וצריכות לעמוד בתקני הגנה גבוהים ממים על מנת למנוע התחשמלות בזמן העבודה. בבחירה של פורסת יש לבדוק אם היא מגיעה עם אבן משחזת מתאימה והחומרים הבאים במגע עם מזון מהם היא עשוייה.

מטחנות בשר

מטחנות בשר למעדניות הן חלק חשוב ונועדו לשרת את דרישות הלקוח. מטחנות תעשייתיות נמדדות בכוחות סוס ובסיבובים לדקה, חלקן מאפשרות עבודה לשני כיוונים על מנת לשחרר חלקים שנתקעו. עובדות במספר מהירויות ויש לבדוק את הספק הבשר בקילוגרם לשעה לו הן מסוגלות.

מסור לבשר

מסורי בשר קבועים במתקן המאפשר חיתוכים במרווחים שונים ומיועדים לשימוש תעשייתי. מסורים אלו חייבים לעמוד בתקני הגנה ממים וחלקם אף מאפשרים שטיפה בלחץ גבוה לניקוי נח. בבחירה של מסור יש לחשוב על השימושים שייעשו בו ועל הנוחות של משטח העבודה בעבודה ממושכת. ככל שהעבודה תיהיה נוחה יותר כך העבודה תתבצע כראוי לאורך זמן.

מקפיא בשר

מקפיאי בשר נועדו לשמירה על בשר בטמפרטורות נמוכות. מקררים אלו מגיעים בגדלים שונים ונמדדים בליטרים. המקפיא צריך להיות מעוצב בצורה נוחה לגישה ולאחסון לצד שאר הכלים במעדנייה, לחסוך מקום ולהיות נח לניקוי.

מקררי תצוגה לסלטים

מקררי תצוגה הם הפנים של המעדנייה, בהם המוצרים מוצגים לראווה. מקררים אלו חשוב שיהיו נוחים לעבודה וכמובן נראים טוב. המקרר נועד לשמור על טריות המוצרים לבחירה וככל שהמוצר טרי יותר כך הוא גם יראה טעים יותר. מקררי תצוגה יכולים להגיע עם כלי נירוסטה בהתאמה לצרכים או עם משטח עליו ניתן להניח את הקופסאות. רוב מקררי התצוגה מאובזרים גם במקרר עם דלתות לשימוש אופטימלי במרחב ולשטח אחסון.

מקררי תצוגה לנקניקים

כמו הסלטים גם מקררי תצוגה לנקניקים מגיעים במספר גרסאות. קיימים מקררים דלפקיים לעבודה מעליהם ולאחסון בדלתות התחתונות, מקררי אי לתצוגה ושירות עצמי או מקררי תצוגה גדולים צמודים לקיר. במעדניות השימוש הנפוץ ביותר הוא במקרר דלפק, המאפשר עבודה ושירות של הלקוח בזמן שהוא רואה את הסחורה לפניו.

מכונות ואקום

מכונות ואקום מיוצרות על ידי מספר יצרנים המבטיחים איכות אטימה קפדנית הנשמרת לאורך זמן. מכונות אלו עובדות בעזרת משאבה ומאפשרות אטימה אידיאלית למוצרים. האטימה של מוצרים ושקילה שלהם מראש מקלה ומזרזת את תהליך הקנייה בכך שהלקוח יכול לשרת את עצמו. מכונה שכזו מחזירה את עלותה מהר מאוד.