ציוד מסעדות-בנק ציודים

חייגו עכשיו

נייד אבי: 050-6474245
משרד:04-8529293

עמוד ראשי > מגזין בנק ציודים > בחירת התנור המתאים עבורכם

בחירת התנור המתאים עבורכם

תנור אפייה הוא חלק הכרחי מהמטבח הביתי שלכם. ההיצע הקיים היום לבחירה של תנורי אפייה, מציג אפשרויות טכנולוגיות מתוחכמות ומספר גדול של אפשרויות תמרון של מצבי האפייה. בחירה של תנורים אלו מצריכה הכרה של התנורים הקיימים בטרם הקנייה, על מנת שנוכל לבחור נכון ולהתאים את התנור הנכון לצרכים שלנו.

השימושים הנרחבים של תנורים נתמכים בהיצע הולך וגדל של אפשרויות פונקציונליות בביצועים ובהתאמה למטבח. לפניכם מספר פרטים אליהם יש להתייחס בבחירה של תנור.

התאמת התנור למטבח

תנורים מגיעים במספר מידות על מנת להתאים אותם לנישות במטבח או לצרכי הבישול שלכם. בבנייה של מטבח כמובן יש להזמין את הארונות כאשר לוקחים בחשבון את מיקום התנור. קיימים תנורים עומדים עם כיריים ותנורים מובנים הנכנסים לתוך נישות מתחת לשיש או בתוך קיר. התאמת התנור למטבח תתחשב בגדלי התנור ובעיצוב המטבח. התאמה של תנור בעזרת חיפויים מייקרת את העלות אך יוצרת מראה אחיד ומסוגנן של עיצוב המטבח.

התאמת התנור לצורך

האפשרויות הקיימות בבחירת תנור מציעות תנורים בגדלים שונים ועם שימושים כמו טורבו או טורבו אקטיבי ותנורי מולטי סיסטם המאפשרים בישול של סוגי מזון שונים בו זמנית בתנור. התנורים הישנים בהם היו שני גופי חימום, אחד למעלה ואחד למטה פינו את מקומם לתנורים מתוחכמים יותר. כמובן שככל שלתנור יותר תוכניות ואפשרויות חכמות כך יהיה המחיר שלו יקר יותר. התאימו תנור לצרכים שלכם ולא לפי גחמות של רגע.

נוחות ואפשרויות תפעול

לוח הכפתורים של התנור מאפשר שליטה במצבי הבישול השונים. התנורים מגיעים עם שיטות בקרה שונות. פונקציות מיוחדות מייקרות משמעותית את עלויות התנור אך במקרה הצורך יכולות להועיל מאוד להתנהלות המטבח.
בבחירה של וסת טמפרטורה עדיף וסת הממוספר במעלות ולא במספרים לנוחות התפעול. וסת אלקטרוני יהיה עדיף ומדוייק יותר ממכאני.
טיימרים עדיפים הם דיגיטליים גם כן. טיימר מכאני מוגבל לפרק זמן של שעתיים בדרך כלל ואינו מאפשר כיבוי מתוכנן.
קיימים תנורים עם שעון שבת אשר מפעילים את התנור בפרקי זמנים קבועים, לא משתמשים בוסת הטמפרטורה, ובכך לא מחללים את השבת. חשוב להבדיל בין טיימר לשעון שבת לשומרים.
זגוגית התנור, כדאי שתיהיה שקופה וגדולה, זגוגית כזו תאפשר נוחות בבדיקה על מצב הבישול של בתנור.
מסילות מגיעות במספר וריאציות. מסילות טלסקופיות או מסילות מונעות החלקה יהיו נוחות יותר ובטוחות יותר מתבניות המונחות ישירות על בליטה בדופן התנור. מסילות כאלה עשויות להשחק בשימוש ממושך.
קיימים תנורים בעלי דלת פתיחה צידית, פתיחה כזו יכולה להקל על השימוש ולספק גישה נוחה יותר.

ניקוי התנור

כדאי לזכור, ככל שהתנור מורכב מפחות חלקים פנימיים ובליטות, כך הוא יהיה קל יותר לניקוי. תנורי אפייה בעלי שקעים חורים ומסילות שקועות מקשים את מלאכת הניקוי. קיימים תנורים בעלי אפשרויות ניקוי עצמיות, תנור עם שכבות טפלון הנקרא קטליטי או תנור המתחמם עד 500 מעלות למספר שעות ובכך שורף את כל השומן הנקרא פירוליטי. תנורים בעלי אפשרות לניקוי עצמי הם יקרים יותר משמעותית ובחירה של תנור כזה צריכה להיעשות בהתאם לצרכים. בתנורים פירוליטיים חייב להיות מנגנון נעילה העובד בזמן הניקוי. תנור ללא מנגנון כזה עשוי להיות מסוכן מאוד.

בטיחות

קיימים תנורים אם אפשרויות בטיחותיות לשמירה על בני הבית. תנורים עם מנגנוני נעילה, תנורים עם מסילות נשלפות אשר מאפשרים שליפה קלה ובטיחותית יותר, ודלתות כפולות השומרות על הטמפרטורה החיצונית של הדלת ואף מסייעות בחסכון בחשמל ואטימה טובה יותר של התנור. דלת בעלת טמפרטורה חיצונית של 60 מעלות ומטה נקראת דלת קרה. תנורים ללא דלת קרה יכולים להיות מסוכנים ולגרום לכוויות קשות במגע בדלת. בבתים עם ילדים יש לקחת זאת בחשבון. בתנורים עם גריל כדאי לבדוק שגוף החימום נמצא גבוה ככל האפשר ובתנורים ללא גריל שגוף החימום אינו חשוף.

אחריות

רוב תנורי האפייה מגיעים עם אחריות של שנה אותה ניתן להרחיב לתקופה ארוכה יותר בתשלום. בזמן הקנייה כדאי לברר מה כוללת האחריות ומה היא מכסה. אחריות טובה יכולה להכריע בבחירה של תנור.

חיסכון בחשמל

בקנייה של תנור אפייה כדאי להסתכל על תווית המידע שלו, תווית זו מכילה נתונים מסודרים של גדלי התנור צריכת החשמל שלו ומידע חיוני נוסף.