ציוד מסעדות-בנק ציודים

חייגו עכשיו

נייד אבי: 050-6474245
משרד:04-8529293

עמוד ראשי > מגזין בנק ציודים > איך לבחור את המקרר המתאים לכם

איך לבחור את המקרר המתאים לכם

התאמת מקרר מתבצעת בהתאם לצרכים שלכם. השימוש במקרר הוא שימוש תכוף כנראה יותר מכל חלק אחר במטבח ולכן כדאי לבחור מקרר בקפידה. הנוחות, הפונקציונאליות והגודל המתאימים משתנים בין בתים. לפניכם מספר שיקולים עליהם יש לחשוב בקניה של מקרר.

מקררים צריכים להתאים קודם כל לצרכים שלכם. המקררים נחלקים בגדול לשלושה סוגים, מקררים עם מקפיא עליון, מקררים עם מקפיא תחתון ומקררים בהם שתי הדלתות הן אחת ליד השנייה כאשר הדלת השמאלית היא המקפיא. בין מקררים אלה יש הבדלי מחיר העשויים להשפיע על ההחלטה גם כן.

מקרר עם מקפיא עליון

מקררים אלו מגיעים במגוון רחב של מידות גובה רוחב ועומק ובעלי קיבולת משתנה. לכן ניתן להתאים אותם לגודל המטבח, למשל במטבחים קטנים יחסית ניתן לבחור מקרר צר יותר אך עמוק יותר ובכך לשמור על קיבולת גבוהה. כדאי לדעת שהדלת הרחבה של מקררים אלו דורשים מקום גדול יחסית לפתיחה מלאה של הדלת. המדפים הרחבים במקררים אלו מאפשרים נוחות באחסון של פריטים גדולים ובעלי גישה נוחה מאוד למקפיא. אם זאת, המדפים התחתונים פחות נוחים לגישה. הקיבולת המרבית שלהם היא 650 ליטרים והיא קטנה ביחס למקררים אחרים.

מקררים אלו מתאימים למי שמשתמש שימוש קבוע במקפיא ולמי שמוכן להתפשר מעט על נוחות בתמורה לעלות הכלכלית הנמוכה יותר בהשוואה למקררים אחרים.

מקרר עם מקפיא תחתון

מקררים אלו דומים מאוד למקררים עם מקפיא עליון. גם להם דלת רחבה הדורשת מרווח לפתיחה מלאה וגם להם מדפים רחבים ונוחים לאחסון. המדפים השונים במקרר נוחים מאוד לגישה וראות טובה אך המקפיא פחות נח ונגיש. המחירים של מקררים אלו יקרים יותר ממקרר עם מקפיא עליון וחסכוניים יותר בצריכת החשמל ממקר שתי דלתות. הקיבולת של מקררים אלו היא גדולה יותר ומגיעה עד למעלה מ 700 ליטרים. המקפיא בדרך כלל יהיה גדול יותר ביחס למקרר בהשוואה למקרר עם מקפיא עליון.

מקררים אלו מתאימים למי שמשתמש פחות במקפיא וצריך מעט יותר מקום מהמקררים ההפוכים. מקררים אלו הם יקרים בהשוואה אליהם וחשוב להכניס שיקול זה בבחירה.

מקרר דלת לצד דלת

מקרר זה מגיע בשתי צורות עיקריות בהן שתי דלתות שהימנית מקרר השמאלית מקפיא, או שלוש דלתות כשהתחתונה היא מקפיא והשתיים העליונות הן חלל המקרר שאינו מופרד במחיצה ומאפשר אחסון של פריטים גדולים יותר. מקררים אלו הם גדולים יותר אך פתיחה של הדלתות דורשת פחות מרחב ולכן הם יכולים להתאים בחללים צרים יחסית. מדגם בעל שתי הדלתות המקפיא צר ואינו מאפשר אחסון של פריטים גדולים. דבר אותו יש לקחת בחשבון. הקיבולת הממוצעת של מקררים אלו היא כ 780 ליטרים וצריכת החשמל שלהם גבוהה יותר.

בחירה של מקררים אלו מתאימה למי שצריך שטח אחסון גדול ונח אותו ניתן לסדר בהתאם לצרכים. מקררים אלו מגיעים עם מגוון פונקציות ואפשרויות אך מחירם בהתאם והם יקרים יותר.

בבחירה בין המקררים השונים כדאי לקחת בחשבון מספר נקודות שיעזרו לכם לקבל החלטה נכונה בבחירה של מקרר שישרת אתכם שנים קדימה.

התאמת מבנה לצרכים

השימושים השונים שלכם במקרר, אותם אתם מכירים טוב מכולם, יתנו לכם תשובה איזה מקרר מתאים לכם. מבנה מקרר יכול להיות הרגל או התאמה לשימוש שלכם.

התאמת המקרר למטבח

חלל המטבח יקבע את גודל המקרר שלכם ואת הצורה שלו. מטבחים קטנים לא יוכלו להכיל מקרר גדול מדי. בבחירה של מקרר יש לקחת בחשבון את צורת הדלתות שלו והמקום הנדרש לפתיחתן. חשוב גם לזכור שרוב המקררים לא יכולים לעמוד צמוד לקיר וצריכים מעט מרווח בחלק האחורי שלהם.

נוחות שימוש וניקוי

בחירה של מקרר צריכה לכלול גם את האחזקה שלו. מדפי רשת טובים יותר למעבר אוויר אך קשים יותר לניקוי. מדפים מודולריים נוחים יותר לתפעול ואחזקה אך העלות גבוהה יותר. כל אלו הם שיקולים שיש לקחת בחשבון. ברזי מים קרים או מתקני קוביות קרח הם רק חלק מהפונקציות הקיימות במקררים ויופיעו בדרך כלל במקררי דלת לצד דלת.

צריכת חשמל והובלה

המקררים הקיימים היום בשוק צורכים הרבה פחות חשמל בהשוואה למקררים הישנים. המדד מופיעה עליהם בעת הקנייה ונמדד מאותיות A עד G כאשר A הם החסכוניים ביותר. מקררי דלת לצד דלת בזבזניים יותר בהשוואה למקררים האחרים. מחיר ההובלה לא אמור להיות יקר מדי וכדאי לברר אם כולל פינוי מקרר ישן או עלות נוספת בבניינים מרובי קומות.

אחריות

האחריות בדרך כלל כוללת שנה על כל חלקי המקרר ויש ספקים המעניקים חמש שנים אחריות על המדחס ושבע שנים על המנוע. בתוספת תשלום ניתן ברוב המקרים להאריך את תקופת האחריות.

מקררים עשויים לעלות כמה אלפי שקלים ואמורים לשרת אותנו למשך שנים רבות. בבחירה של מקרר, מומלץ לבדוק מספר אפשרויות ומחירים ממספר ספקים שונים לפני קבלת ההחלטה.