ציוד מסעדות-בנק ציודים

חייגו עכשיו

נייד אבי: 050-6474245
משרד:04-8529293

עמוד ראשי > מגזין בנק ציודים > איך לנקות את התנור עם סודה לשתייה

איך לנקות את התנור עם סודה לשתייה

כשאנו חושבים על חומרי ניקוי, לא כולם יחשבו על חומץ וסודה לשתייה. התכונות של חומרים אלה לניקוי והברקה מציגים פתרונות פשוטים וזולים הנמצאים בכל בית ומאפשרים ניקיון מעולה ואפילו חיטוי. השימושים השונים של סודה לשתייה עשויים להפתיע חלק מכם, בינתיים תוכלו ללמוד איך לנקות איתם את התנור.

השימוש בחומרים אלו מציע פתרון לא רק כל ונח, גם ידידותי לסביבה וללא חומרים מזיקים המצויים בחלק מחומרי הניקוי אותם קונים בסופרים. אמנם ניקיון תנור הוא פעולה המצריכה מעט עבודה, אבל משם מגיע האוכל לצלחת שלכם אז כדאי להשקיע. בנוסף, כל מה שאתם צריכים כנראה נמצא כבר בארון שלכם.

אנשים רבים מחכים עם ניקוי התנור במשך תקופות ארוכות עד שמצטברת בתוכו שכבה עבה של שומן ופיח. המזון אותו מבשלים תוסס ומבעבע ומעלה אדים שמצטברים כולם על דפנות התנור. לכלוך של שומן ישן הוא לא קל אך הכרחי. בתנורים פירוליטיים קיימת האפשרות לניקיון עצמי, בו דלת התנור ננעלת, התנור מתחמם ל500 מעלות צלזיוס ושורף את כל השומן כך שניתן לגרד אותו ולגרוף החוצה, במקרה והניקוי לא התבצע תקופה ארוכה, כל הבית יתמלא בעשן והריח ילווה אתכם מספר ימים.

אז מה אפשר לעשות עם ניקוי עצמי הוא לא אפשרות? אתם יכולים לקנות מסירי שומנים חזק, שמכיל בתוכו כימיקלים לא ידידותיים לסביבה ועוד פחות ידידותיים לעור ולדרכי הנשימה שלכם, שלא לדבר על זה שאתם אמורים לבשל בתנור הזה אחר כך או שאתם יכולים לפנות לאטרנטיבה נקייה, ירוקה וזולה, אך מעט פחות שגרתית.

החומרים הדרושים:

- סודה לשתייה
- מים
- מטלית מטבח
- כפפות
- כלי לגירוד התנור. לא ממתכת! חשוב שהכלי לא ישרוט את דפנות התנור
- מיכל ספריי
- חומץ פשוט
- תנור מלוכלך

שלבים:

הכנה

הסירו את המדפים או כל דבר אחר הניתן להסרה. מסילות נשלפות, טרמוסטט או אם הדלת נשלפת בקלות גם אותה.

הכינו את חומר הניקוי

בקערה קטנה ערבבו חצי כוס סודה לשתייה עם מעט מים עד לקבלת מרקם אותו ניתן למרוח. במידה והמשחה נוזלית מדי הוסיפו סודה לשתייה. המטרה היא משחה שיהיה נח למרוח על התנור ושתיהיה דביקה מספיק כדי להשאר במקום.

למרוח את המשחה

מי שהלכלוך מפריע לו יכול להשתמש בכפפות בחלק הזה, כך תוכלו למרוח את המשחה על כל חלקי התנור בלי לדאוג ללכלוך שידבק אליכם. דאגו לצפות את כל חלקי התנור בלי לפספס אף חלק. חלק גבשושיים או דביקים במיוחד דורשים תשומת לב מיוחדת. בזמן שאתם מורחים את המשחה תנסו ממש לעסות אותה פנימה כדי שתעבוד טוב יותר.

המתינו

כדי התוצאות יהיו מבריקות כדאי לתת לסודה לשתייה לעבוד. תנו לזה לשבת שתיים עשרה שעות לפחות. לילה אחד הוא הזמן המספיק לחומרים לעבוד. סודה לשתייה היא חומר בסיס בעל תכונות ניקוי מדהימות.

נקו את החלקים

בזמן שהתנור מתנקה, אתם יכולים לנקות את החלקים אותם הוצאתם ממנו. אמבטיה יכולה להיות מקום מעולה לניקוי החלקים האלו ולשמירה על ניקיון במטבח. נוזל כלים רגיל אמור לעשות את העבודה במקרה הזה.

לנגב

בעזרת המטלית נגבו את כל הסודה שהתייבשה. לאזורים שקשה להגיע אתם יכולים להשתמש בכלי מעץ או מסיליקון כדי שלא ישרטו את התנור, למרות שבדרך כלל המטלית מספיקה לחלוטין.

רססו

בעזרת מיכל הספריי רססו מעט חומץ על דפנות התנור. החומץ יגיב עם שאריות הסודה לשתייה ויתסוס. בנוסף לניקוי של החומץ יש לו גם תכונות חיטוי מדהימות.

ניגוב שני

בעזרת מטלית מטבח לחה ונקייה נגבו את כל שאריות החומץ. הוסיפו חומץ וחזרו על הפעולה במידת הצורך. בזמן הניקוי שימו לב שהתנור הופך מבריק. במקומות שאינם מבריקים המשיכו להתיז.

סיום

החזירות לתנור את המדפים, המסילות ואת כל החלקים שהוצאתם, סיימתם!

ניקוי התנור עם חומרים ביתיים הוא פשוט ממה שחשבתם. הניקוי יוצא טוב לפחות כמו השימוש במסירי שומנים. מרבית העבודה נעשית על ידי הסודה לשתייה וכל מה שהייתם צריכים לעשות הוא למרוח אותה.תנור המנוקה באמצעות חומרים טבעיים שומר עליכם ועל הבריאות שלכם ושל בני ביתכם בפעולה אותה הייתם צריכים לעשות בכל מקרה. ככל שתנקו את התנור לעתים תכופות יותר, כך תיהיה הפעולה קלה וקצרה יותר. בהצלחה!

את המאמר כתבנו ביחד עם חברת "ניתוב חוסן" המשווקת מוצרים וכלי ניקוי לצד מגוון מוצרים שונים אחרים